Nie pij bez względu na wszystko!

7 lutego 2022

Dziś zamierzam się zrelaksować, pozwalając to wszystko na zewnątrz, a może miałeś ciężki tydzień też i trzeba się zrelaksować też, co? Cóż, łap za pióro lub klawiaturę i wyrzućmy to z siebie! Wypisywanie moich frustracji często okazywało się być świetnym narzędziem przeciwko podnoszeniu tego drinka! Kiedy już wyrzucę z siebie te wszystkie bzdury, nie muszę się nad nimi dłużej rozwodzić. Mogę pozwolić temu wszystkiemu odejść i iść dalej!

Tak więc, oto opis mojego szalonego tygodnia - to było szalone! Szalony w mojej głowie, szalony w domu i szalony w pracy! Po prostu wszystko zwariowane, a ja nawet nie mam PMSing! Ha! I zgadnijcie co? Nadal jestem trzeźwa! Jak to jest możliwe!?

Ja po prostu nie piję, bez względu na wszystko! Yep! Bez względu na wszystko! Oznacza to, że kiedy moja praca dostaje szału, terminy szybko się zbliżają, i broń Boże nasz facet #1 jest na wakacjach, i ludzie mają nastawienie, (a może to ja mam nastawienie?), i praca się nawarstwia, i nie wiem, co jest następne, i skąd, i nie mogę sobie wyobrazić, jak mam zamiar to wszystko zrobić, nie piję!

To znaczy, że gdy spędzam trzy bezsenne noce wszystko ponieważ pozwalałem mój jaźń brać kontrolę, i teraz mam wszystkie ten wirujący gówno w mój głowie o czym chcę robić gdy dorastam, i kto jestem naprawdę, i dokąd mój życie iść, i dlaczego no zrobił ten i inny jak mój przyjaciele mają, i dlaczego no jestem równie daleko w życiu jak one są!

Tak jest! Ja nie piję! Używam swoich narzędzi!

Musiałam wyciągnąć wszystkie moje narzędzia w tym tygodniu, szczególnie te, które zebrałam na początku, kiedy liczyłam godziny i minuty do zamknięcia sklepów, żeby czuć się bezpiecznie i nie czuć się tak, jakbym miała wybiec w każdej chwili do najbliższego miejsca, gdzie sprzedawano alkohol, złapać największy pojemnik z winem, jaki mogłam znaleźć i ubogacić się gigantycznym kieliszkiem do wina! (bo naprawdę, nie używałam kieliszków do wina!) Ha! To prawda! Och, ale dygresja.

Narzędzia! Trzeźwe narzędzia są tak ważne, ponieważ przez większość mojego życia miałem tylko jedno narzędzie i używałem go do radzenia sobie ze wszystkim! Ale moje narzędzie zepsuło się dawno temu i nigdy nie byłem w stanie sprawić, żeby znowu działało. Musiałem więc zdobyć nowe narzędzia!

Często zdarza mi się śpiewać tę piosenkę, którą znalazłam na YouTube, żeby pomóc mojemu pięciolatkowi w jego frustracji! To Elmo i Common w filmie o wydychaniu potwora. (Wiem, co myślisz, ale daj mu szansę!) To naprawdę fajne i łatwe do zapamiętania, ponieważ jest tak cholernie chwytliwe.

Oto kilka z moich ulubionych narzędzi:

1. Rób dużo małych przerw!

2. Wychodzę na spacer, jadę samochodem, albo siadam na chwilę w łazience. Każdy czas z dala od danej sytuacji może złagodzić mój niepokój i frustracje.

3. Pij dużo wody, a nie dużo kawy!

4. Ograniczam spożycie kawy do minimum, ponieważ kawa nie pomoże mi zasnąć, kiedy jestem wyczerpana, a wręcz przeciwnie, pozbawi mnie składników odżywczych i wody, których moje ciało potrzebuje, aby poradzić sobie ze stresem.

5. Powtarza pozytywną afirmację, medytację lub modlitwę. Ja koncentruje ja w innym kierunku i czyści mój głowę up od wszystkie negatywnego główkowania.

6. Przypominam sobie, że to jest tymczasowe!

Bez względu na to, jak się czuję w danym momencie, to nie trwa wiecznie. Mogę czuć się tak jak teraz, ale tak naprawdę nie jest, i nic nigdy nie jest końcem świata, i jakikolwiek niewygodny, szalony okres czasu, którego doświadczam, nie musi trwać cały dzień!

Whew! Cóż, to kilka z moich głównych narzędzi! Tutaj jest jeszcze kilka innych z Przewodnika Pomocy

Zdrowe sposoby na relaks i naładowanie baterii:

 • - Idź na spacer.
 • - Spędź czas na łonie natury.
 • - Zadzwoń do dobrego przyjaciela.
 • - Wypocisz napięcie dobrym treningiem.
 • - Pisz w swoim dzienniku.
 • - Weź długą kąpiel.
 • - Zapal świece zapachowe.
 •  - Delektuj się ciepłą filiżanką kawy lub herbaty.
 •  - Pobaw się z jakimś zwierzakiem.
 •  - Pracuj w swoim ogrodzie.
 •  - Zrób sobie masaż.
 •  - Zapoznaj się z dobrą książką.
 •  - Posłuchaj muzyki.
 •  - Obejrzyj komedię.

Mam nadzieję, że dobrze sobie radzisz, mam nadzieję, że wypisałeś kilka swoich frustracji i mam nadzieję, że dostałeś kilka dodatkowych narzędzi, które możesz dodać do swojej skrzynki z narzędziami!

Miłego dnia i pamiętaj: nie pij, bez względu na wszystko!