Top 6 lęków związanych z trzeźwieniem

2 marca 2022

Jednym z głównych poglądów, które naprawdę powstrzymywały mnie przed wytrzeźwieniem, był fakt, że po prostu się bałem i nie mogłem sobie wyobrazić mojego życia bez picia kiedykolwiek ponownie! Ten strach oparty pomysł często trzymał mnie obudzić w nocy i utknął na długi czas, nienawidząc moje życie picia i obawiając się możliwości trzeźwego życia.

Właściwie nie znałem ludzi, którzy żyli bez picia, a mój strach przed byciem wyrzutkiem lub ciągłym osądzaniem przez ludzi za niepicie był zbyt przytłaczający! Ale kiedy w końcu podjąłem skok wiary i rozpocząłem moją trzeźwą podróż, zdałem sobie sprawę, że wiele z tych obaw było po prostu nieprawdziwych.

1. SKOŃCZĘ BEZ ŻADNYCH PRZYJACIÓŁ

Możesz nie mieć już żadnych pijących przyjaciół, to prawda. W większości przypadków ludzie, którzy również mają problem z piciem, nie będą chcieli się z tobą spotykać, a w rzeczywistości ty możesz nie chcieć się z nimi spotykać. Ludzie, którym na tobie zależy, będą wdzięczni, że rzuciłeś picie i nadal będą twoimi przyjaciółmi. Co więcej, będziesz mógł poznać nowych przyjaciół, a nie tylko kolegów z baru. Również, z boomem odzysku internetowego można znaleźć grupy wsparcia i przyjaciół odzysku praktycznie wszędzie.

2. MOJE ŻYCIE STANIE SIĘ NUDNE

Muszę być szczery tutaj przez minutę! Tak, na początku będzie czuć się jak twoje życie jest całkowicie nudne. A to głównie dlatego, że czas, który spędziłeś pijąc, nagle stoi przed tobą otworem i nie masz czym go wypełnić! To może wywołać wrażenie nudy. Dlatego, szczególnie na początku, pracuj nad znalezieniem nowych rzeczy, którymi możesz wypełnić swój czas. Kiedy znajdziesz nowe hobby i zainteresowania, twoje życie stanie się tak pełne, że będziesz chciał, abyś miał więcej czasu w ciągu dnia!

3. NIKT NIE BĘDZIE CHCIAŁ SIĘ ZE MNĄ UMAWIAĆ

Ten jeden jest całkowicie nieprawdziwy! W rzeczywistości, więcej ludzi będzie chciało się z Tobą umówić, ponieważ będziesz bardziej przystępny i nie będziesz wymykał się spod kontroli, ani nie będziesz robił z siebie dupka na randkach. Będziesz również w stanie podjąć lepsze decyzje, jeśli chodzi o wybór swoich dat, a będziesz miał więcej szacunku dla siebie, jeśli chodzi o to, jak chcesz być traktowany. I, Ludzie, którzy również nie piją, lub picie nie jest ogromną częścią ich życia, znajdą cię jeszcze bardziej atrakcyjne. Jest to więc sytuacja, w której na pewno wygrywają obie strony!

4. MOJE ŻYCIE BĘDZIE TRUDNIEJSZE

Życie może nadal czuć się trudne, i to jest po prostu życie. Zauważysz, że masz więcej uczuć i być może stresu więcej na początku, ale w końcu nauczysz się, jak radzić sobie z tymi czasami w inny sposób. Zobacz mój post Tips For Managing Stress and Staying Sober. Na szczęście, życie nie będzie trudniejsze z powodu picia, a dowiesz się, że każdy problem można rozwiązać łatwiej, szybciej i lepiej, gdy jesteś trzeźwy.

5. OMINIE MNIE CAŁA ZABAWA

To nieprawda! W rzeczywistości będziesz miał więcej zabawy, ponieważ będziesz mógł robić wszystko, co chcesz, w dowolnym czasie i miejscu, ponieważ nie będziesz ograniczony przez alkohol. Trzeźwość da Ci wolność do robienia wszystkich rzeczy, które zawsze chciałeś zrobić! Uwierz mi, kiedy mówię ci, jak wolny będziesz czuć, kiedy można po prostu dostać się do samochodu w każdej chwili i iść gdziekolwiek!

6. NIE UDA MI SIĘ UZYSKAĆ TRZEŹWOŚCI

Tak, możesz potknąć się i nawrót, to jest możliwe. Ja potknąłem się wiele razy! Ale to nie jest porażka. Nawrót zdarza się i jest częścią procesu, nie dla wszystkich, ale dla wielu. To jak bycie na diecie, w pewnym momencie możesz sięgnąć po babeczkę. Więc. nie odrzucaj żadnego czasu, w którym byłeś trzeźwy, to nadal jest część podróży po zdrowienie! Tak długo, jak nadal próbujesz i nie poddajesz się, nie możesz zawieść! Weź lekcję, aby dowiedzieć się, i nadal iść!!!

Strach jest normalny na każdym etapie zdrowienia. Wiele osób rozpoczyna swoją podróż z pewnym lub dużym zdenerwowaniem. Podobnie, nawet wiele osób, które opuszczają odwyk są pełne obaw. Ale bez względu na to, jak się czujesz, uwierz mi, coraz trzeźwy i życia życia odzysku może być po prostu najlepszą rzeczą, że zrobiłeś dla siebie i swojej rodziny! Jesteś w podróży, aby poprawić swoje życie!