Siła medytacji w procesie zdrowienia

14 lutego 2022

We wczesnym okresie odwyku miałem mnóstwo spraw na głowie. Próbowałam zastosować w nowym życiu to, czego nauczyłam się podczas leczenia, pogodzić pracę z powrotem do zdrowia, unikać czynników wyzwalających i wprowadzić zdrowe nawyki. Czułam się bardzo przytłoczona, a mój umysł był ciągle zajęty.

Pomysł, że mogę po prostu wyłączyć wewnętrzną gadaninę poprzez skupienie się na jednej czynności lub myśli, był bardzo ekscytujący. To jest to, co początkowo przyciągnęło mnie do medytacji.

Medytacja: Co to jest?

Termin medytacja odnosi się do szerokiej gamy praktyk (podobnie jak termin sport), które obejmują techniki mające na celu stymulowanie relaksacji, budowanie wewnętrznej energii lub siły życiowej oraz rozwijanie współczucia, miłości, cierpliwości, hojności i przebaczenia. Szczególnie imponująca forma medytacji ma na celu łatwe utrzymanie jednopunktowej koncentracji, co ma umożliwić praktykującemu skupienie się tylko na jednym punkcie skupienia, promując w ten sposób poczucie bezpieczeństwa.

Ty możesz chcieć rozpoznawać co medytacja no jest. To nie jest o zoning out, lub mieć earth-shattering doświadczenia, lub nawet kontrolować umysł. Medytacja, jako duchowa praktyka, jest więcej o pracować z umysłem i trenować swój świadomość. Po prostu praca z ten nastawieniem prowadzi ulepszony sens obecność, spokój, pokój i wzrost w wartości prostych rzeczy w życiu.

Fizyczny akt medytacja zazwyczaj składa się po prostu siedzi cicho, skupiając się na twój oddychaniu, and/or słowo, fraza, lub dźwięk. Tam są wiele tradycje i niezliczeni sposoby praktykować medytację, i z powodu to, osoba nowa medytacja może zastanawiać się czy robią mię prawidłowo. Ja był pewny strach zaczynać w strachu że no iść być sprawnie robić mię prawy sposobowi.

Najbardziej podstawowa i uniwersalna z wszystkich technik medytacyjnych, medytacja oddechowa jest świetnym miejscem do rozpoczęcia praktyki. Ty możesz zaczynać bardzo wolno, próbuje medytować dla jeden minuty pierwszy raz i gdy twój umysł wędruje daleko, właśnie ciągnie je z powrotem w i skupia z powrotem na twój oddychaniu. Jeżeli spokój przeszkadza ciebie, próbuje niektóre uspokajającą muzykę lub biały hałas niektóre typ, jak nawilżacz, wentylator lub dźwięki woda. Uważam, że wentylator w łazience jest dobrym białym szumem. Usiądź w wygodnej pozycji. Podążaj za swoim oddechem. W trakcie oddychania, stań się świadomy wznoszenia się i opadania brzucha. Nie podejmuj świadomego wysiłku, aby zmienić swoje wzorce oddychania, po prostu oddychaj normalnie. Kiedy pojawią się myśli, podejmij świadomą decyzję o ponownym skupieniu się na oddechu.

Zaczynać out właśnie ćwiczy dla few minut. Each czas ty medytujesz wydłużasz okres twój medytacja, ale no skacze zbyt szybko; To jest wyuczona umiejętność która bierze niektóre praktykę. Umysł potrzebuje czas uczyć się uciszać i ty potrzebujesz czas uczyć się dlaczego skupiać na twój oddychaniu i zawierać ten nową rutynę w twój życie.

Korzyści medytacja są wiele i różnorodni od zmniejszać stres, ciśnienie krwi, ataki serca, i udary wzrastać jeden poznanie i twórczość. Jako well medytacja zmniejsza nasz potrzebę dla sen podnosić nasz koncentrację, pozwolić my być produktywny. Wielu ludzi myśli, że muszą uciekać do klasztoru lub spędzać godziny dziennie siedząc w pozycji lotosu, aby otrzymać te korzyści. BŁĄD! Jeżeli ty czujesz przytłaczać z pracą, rodziną i osobistymi obowiązkami tutaj są trzy szybcy i łatwi medytaci pomagać ciebie uwalniać nieładne emocje, przesuwać twój nastrój i ulepszać twój związki dostosowywający od mój nowej książki. -Kontynuuje czytanie na Psychology Today: Mądry otwarty umysł

Medytacja jest wielkim narzędziem, aby pomóc Ci pozostać trzeźwym, zwalczać pragnienia, minimalizować niespokojne noce i zmniejszać niepokój! Wiem, że to może brzmieć trochę trudne, aby dostać się do praktyki, ale zachować otwarty umysł - jak ze wszystkim nowym to wymaga praktyki i cierpliwości.

Czy ty medytujesz? Jak medytacja pomogła ci w powrocie do zdrowia?