5 niezaprzeczalnych korzyści z odwyku w ośrodku zamkniętym

24 lutego 2022

Podjęcie poważnego kroku, aby szukać pomocy dla zaburzeń związanych z używaniem substancji może być decyzją zmieniającą życie; jednak określenie, jak i gdzie szukać leczenia może zrobić różnicę. Zazwyczaj wybór pada na leczenie ambulatoryjne lub odwyk stacjonarny, przy czym różnica polega na tym, czy wolisz odbyć mniej intensywny program, w ramach którego nadal mieszkasz w domu i chodzisz do pracy lub szkoły, czy też decydujesz się na w pełni wciągające podejście, które wiąże się z poświęceniem minimum 4 tygodni w ośrodku na miejscu. Podczas gdy oba podejścia mają swoje zalety, ostatecznie to od osoby zależy, co będzie dla niej najlepsze. Oto lista kontrolna 5 korzyści, które uzyskasz, jeśli zdecydujesz się zapisać do programu odwykowego w rezydencji, takiego jak ten oferowany przez The River Rehab lub przez inne światowej klasy centrum leczenia, które może być w pobliżu.

Intensywne skupienie się na wyzdrowieniu

Jedną z najlepszych korzyści z leczenia mieszkaniowego jest możliwość usunięcia się od wszystkich codziennych stresów i pokus życia i w pełni skupić się na zdrowieniu w przyjaznym środowisku. Po odseparowaniu się od ludzi i miejsc, które mogą wywołać u Ciebie chęć użycia narkotyku, możesz włożyć cały swój wysiłek i energię w to, co jest potrzebne do prowadzenia trzeźwego życia. Podczas leczenia Twoje dni będą zorganizowane i będziesz miał możliwość skupienia się na swoim psychologicznym, fizycznym i duchowym uzdrowieniu z dala od rozpraszających czynników życia codziennego.

Wsparcie 24-7 i nadzór medyczny

Kiedy zdecydujesz się na stacjonarny odwyk, zyskasz dostęp do doświadczonego i wykwalifikowanego zespołu współczujących profesjonalistów, którzy zadbają o Twoje potrzeby 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wiele osób cierpiących na zaburzenia związane z używaniem substancji przechodzi okres odstawienia i wymaga nadzorowanego detoksu medycznego. Podczas gdy detoks alkoholowy może być szczególnie niebezpieczny*, detoks od heroiny i opiatów rzadko kończy się śmiercią, jednak proces odstawienia jest niezwykle nieprzyjemny. Odwyk z zamieszkaniem pozwala na przebywanie w bezpiecznym, chronionym i nadzorowanym medycznie miejscu, w którym przechodzisz przez ten kluczowy etap zdrowienia. Możesz uzyskać dostęp do innych usług, takich jak fizykoterapia, zdrowie i odżywianie, zapobieganie nawrotom, opieka po leczeniu oraz kreatywne rozwiązania w celu optymalizacji swojego życia i utrzymania długotrwałego powrotu do zdrowia.

Bezpieczne środowisko

Wszystkie ośrodki odwykowe mają politykę "zero tolerancji" dla narkotyków i/lub alkoholu na ich terenie, a to trzeźwe środowisko jest unikalne dla odwyku mieszkaniowego. Uniemożliwiają one całkowicie dostęp do narkotyków lub alkoholu w tych wczesnych etapach leczenia, które są często etapem, w którym pacjenci są najbardziej podatne na nawrót. Nie tylko będziesz z dala od pokus, ale będziesz miał możliwość uzyskania wsparcia emocjonalnego, którego potrzebujesz od innych zdrowiejących osób i będziesz mógł skorzystać z odpowiedzialności, która jest podstawą leczenia odwykowego.

Zintegrowane podejście do odżywiania, sprawności fizycznej i dobrego samopoczucia

Odwyki stacjonarne rozumieją istotny związek między ogólnym stanem zdrowia, dobrym samopoczuciem i odżywianiem podczas procesu zdrowienia. Kiedy pacjenci przestają nadużywać swoich ciał za pomocą szkodliwych substancji, mogą zacząć odzyskiwać zdrowie fizyczne dzięki takim zajęciom jak pływanie, joga, medytacja, tai-chi, pilates, jazda na rowerze, spacery i masaż całego ciała, które pomogą im odzyskać równowagę w życiu. Trening fitness nie tylko buduje siłę i łagodzi stres, ale także zwiększa wytrzymałość, zapewniając solidne podstawy ogólnego stanu zdrowia. Odwyk w ośrodku pozwala na współpracę z zespołem dietetyków, trenerów fitness i lekarzy, aby uzyskać siłę fizyczną i psychiczną potrzebną do wsparcia w procesie powrotu do zdrowia.

Intensywna terapia uzależnienia od substancji

Głównym celem leczenia stacjonarnego jest zawsze "kopanie w głąb" i zajęcie się problemem uzależnienia poprzez intensywne sesje indywidualne zakorzenione w terapii poznawczo-behawioralnej i programie 12 kroków. Podczas pobytu na odwyku będziesz mieć możliwość zbadania wszelkich problemów, które mogą leżeć u podstaw uzależnienia, w tym współwystępujących zaburzeń, takich jak trauma, depresja lub lęk, a także odkrycia, w jaki sposób używasz narkotyków jako sposobu samoleczenia. Oprócz wsparcia, które otrzymujesz podczas pobytu na odwyku, w większości programów rezydencjalnych oferowane są również usługi ambulatoryjne, które pomogą Ci z powodzeniem wrócić do codziennego życia. Te sprawdzone w czasie i skuteczne praktyki oparte na dowodach naukowych są najskuteczniej stosowane w programach stacjonarnych, które dają najlepszą szansę na pomoc w przekształceniu swojego życia i osiągnięciu trwałej, długoterminowej trzeźwości.