Unikaj tych 5 powszechnych błędów we wczesnej trzeźwości

30 września 2022

Nowa trzeźwość jest trudna. Naprawdę ciężko.

Nie ma powodu, by to słodzić. Gdyby to było łatwe, wszyscy, którzy potrzebują być trzeźwi, byliby. Nie tylko by wytrzeźwieli, ale by pozostali trzeźwi.

Nie jestem w żadnym wypadku guru odwyku. Jestem młodym człowiekiem i jestem trzeźwy od kilku lat. Na pewno wystarczająco dużo czasu, aby zdobyć pewne doświadczenie w zdrowieniu.

Widziałem jak wielu ludzi nawraca i ze smutkiem muszę powiedzieć, że widziałem te same błędy popełniane w kółko. To jest do bani. Wielu z tych ludzi nigdy więcej nie widziałem.

Jeśli jesteś nowy w trzeźwości, weź to na poważnie. Możesz myśleć "to nigdy mi się nie przydarzy". Ale uwierz mi, jeśli weźmiesz zły strzał heroiny, umrzesz... tak jak wszyscy inni.

Unikaj tych błędów we wczesnej trzeźwości, a nie będziesz musiał się o to martwić.

1. Brak sponsora

Niektórzy ludzie kochają A.A., inni nie. Mimo to, sponsor lub nawet mentor ma ogromną wartość. Jeśli nie masz sponsora, robisz sobie ogromną niedźwiedzią przysługę.

RELATED: 4 Qualities to Look For In A Sponsor

Zawsze, gdy siedzę w swojej głowie, ważne jest dla mnie, by mieć kogoś, komu mogę przekazać swoje myśli. Po rozmowie z moim sponsorem szybko zyskuję perspektywę i zdaję sobie sprawę, że wiele obaw w mojej głowie w ogóle nie było prawdziwych.

Znajdź sponsora. Znajdź kogoś, z kim możesz porozmawiać. Nie bądź uparty i nie pozwól, by twoje ego stanęło na przeszkodzie. Po prostu to zrób.

2. Wejście w związek

Słuchaj... to nie jest czarno-białe stwierdzenie. Związek we wczesnej trzeźwości nie gwarantuje ci nawrotu choroby. Ale zwiększa twoje szanse.

Kiedy zaczynasz trzeźwieć. Twoje emocje wymykają się spod kontroli. Przez większość czasu nowicjusze nawet nie zdają sobie sprawy, jak bardzo są niestabilni emocjonalnie. Z perspektywy zewnętrznej mogę powiedzieć ze 100% pewnością, że wchodzenie w związek to zły pomysł.

Czy mam zamiar powiedzieć ci, żebyś tego nie robił? Nie. Jesteś swoją własną osobą, masz prawo dokonywać dowolnych wyborów życiowych. Mówię ci tylko, że nie bądź zaskoczony, kiedy się rozstaniesz i nie bądź zaskoczony, kiedy to boli.

Ten ból doprowadził do niezliczonych nawrotów. Widziałem to w kółko.

Po prostu daj sobie trochę czasu. Stań się trzeźwy. Poskładaj swoją głowę i serce. Kiedy masz stabilność emocjonalną, i tak będziesz lepszym chłopakiem lub dziewczyną.

3. Uczynienie z pieniędzy swojej wyższej siły

Ważne jest, aby mieć jasność w tym temacie.

Nie jestem wierzący, że pieniądze są złe. Wierzę, że pieniądze mogą przynieść opcje i mogą przynieść wolność. Częścią trzeźwienia jest posiadanie wolności do zarabiania pieniędzy i zarabiania na możliwość kupowania sobie czegokolwiek chcesz. Trzeźwość nauczyła mnie wspaniałych lekcji zarządzania pieniędzmi. To wszystko jest pozytywnym wzrostem.

Problem pojawia się, gdy ludzie mylą pieniądze ze szczęściem.

Kiedy uzależnieni przestają brać narkotyki, wciąż pragną jakiegoś rodzaju natychmiastowej gratyfikacji. Nic nie wypełnia tej pustki tak jak świeża wypłata.

Ludzie nie zdają sobie sprawy, że pieniądze przychodzą i odchodzą. Pieniądze nie kontrolują cię. To ty kontrolujesz swoje pieniądze. Gdy pieniądze staną się twoim środkiem do zaspokojenia, będziesz miał kłopoty.

Zarabiaj pieniądze. Zarabiaj tyle ile chcesz lub tak mało jak chcesz. Mówię, że twoja trzeźwość powinna być twoim priorytetem. Jeśli utrzymasz to w ten sposób, pieniądze będą łatwiejsze do zarządzania i nie pochłoną cię tak jak wielu innych ludzi.

4. Brak sieci wsparcia

Byłem tak winny tego.

Będę mówił tylko za siebie, ale jestem pewien, że są tacy, którzy mogą się odnieść.

Lubię się izolować. Lubię być sama. Większość mojego wolnego czasu spędzam sama lub z moim psem. Nic na to nie poradzę, zawsze lubiłem psy bardziej niż ludzi.

Problem w tym, że jesteśmy istotami społecznymi. Jesteśmy istotami duchowymi. Gdzieś w składzie mojego DNA jest powołanie do dzielenia się moim czasem i moją duszą z innymi ludźmi. Jestem zmuszony do dawania miłości i bycia kochanym. Czy nie tego właśnie wszyscy pragniemy?

Izolacja jest ogromnym błędem we wczesnej trzeźwości. Nie musi tak być. Nauczyłem się, że ludzie naprawdę nie są tak straszni, jak ich sobie wyobrażałem. Niektórzy z nich są tak samo niespokojni jak ja i są właściwie wdzięczni, że ktoś taki jak ja podszedł do nich i się przywitał.

Nie jesteś sam. Na tym świecie jest 7 miliardów ludzi. To aroganckie i głupie myśleć, że nikt z nich nie może się do ciebie odnieść lub cię zrozumieć.

Share the love peepz!

5. Branie na siebie zbyt wiele na raz

Podnieś pięści w powietrze! Masz 30 dni trzeźwości! Możesz zrobić WSZYSTKO!!!

HEAR ME ROAARRRRR!!!!

Zwolnij, kowboju.

Kiedy mój dziadek zmarł, umarł z 30-letnią trzeźwością. On i ja rozmawialibyśmy od czasu do czasu o moim odzyskiwaniu, a on po prostu by mnie słuchał i dawał mi dobre rady. Pewnego dnia powiedział mi coś, czego nigdy nie zapomnę.

Powiedział mi, że...

"wolne jest piękne".

Wtedy nie do końca rozumiałam, co miał na myśli. Wiedziałam, że sugerował mi, aby się nie spieszyć, ale nie rozumiałam dlaczego. Nie rozumiałem, dlaczego powolne poruszanie się jest lepsze niż szybkie. Od tego czasu nauczyłem się.

Co mój dziadek mówił ja był że ja jest znacząco cieszyć się podróż. Z wiekiem nauczyłem się, że cel podróży niewiele znaczy. Liczy się podróż.

Osiągnięcie celu lub osiągnięcie celu jest wspaniałe. Jednak dopiero po tym, jak minie chwila, zdajesz sobie sprawę, że cel nie był częścią zabawy. Zabawą było doświadczenie i lekcje, które pozwoliły ci tam dotrzeć.

Nie wpadaj w pułapkę. Staraj się unikać przekonywania siebie, że nie jesteś wystarczająco dobry lub że nie poruszasz się wystarczająco szybko. Powolność jest piękna.

Nie spiesz się. W rzeczywistości potrzeba co najmniej roku, aby zacząć osiadać na trzeźwym i spokojnym stylu życia. Kiedy byłem czysty przez rok, myślałem, że jestem mistrzem wyzdrowienia. Teraz, po prawie 6 latach czystości, czuję, że wiem mniej niż kiedykolwiek.

Ciesz się chwilą. Nie spiesz się. Odpręż się. Nie bądź dla siebie surowy. Ciesz się podróżą, bo pewnego dnia obudzisz się i zapytasz siebie, gdzie podział się czas.

Po prostu nie pij

Wszyscy popełniamy błędy.

Zdradzę ci sekret. Popełniłem każdy z tych błędów we wczesnej trzeźwości. Każdy z nich. Jedynym powodem, dla którego wiem, że są to błędy jest to, że sam je popełniłem i patrząc wstecz widzę, jak stworzyłem sobie więcej bólu.

Na koniec dnia, po prostu pozostańcie trzeźwi. Po prostu przejdź przez dzień bez sięgania po drinka. Jeśli to zrobisz, masz szansę uczyć się na swoich błędach. Jeśli pozostaniesz trzeźwy, masz szansę żyć swoim życiem.