Teraz, kiedy jestem trzeźwy, naprawdę obchodzę Dzień Pamięci

8 czerwca 2022

Dzień Pamięci jest tuż za rogiem. Wiecie, co to oznacza! Pogoda robi się coraz cieplejsza, szorty wracają do mody, a my upamiętniamy poległych żołnierzy na przestrzeni dziejów i zaczyna się budzące się lato. Zapach świeżo ściętej trawy, grilla, plaży, basenów i fajerwerków to nieodłączne elementy tego święta.

Jednak Dzień Pamięci był dla mnie dniem, w którym zawsze zachęcano do picia alkoholu. Nieważne były obrusy w kratę, przyjęcia z okazji ukończenia szkoły i hot dogi. Dla mnie liczyło się piwo i whisky schowane w skrzynce z lodem. Odkryłem, że jest to dzień, w którym mogę pić bez ograniczeń i próbować wtopić się w tłum. W tamtym czasie inni ludzie stali się dla mnie wymówką do picia, ponieważ wszyscy wokół mnie pili, a ja się o to postarałem.

Rozcieńczone święta

W większości przypadków uroczystości związane z tym dniem są często dalekie od tego, co ten dzień tak naprawdę oznacza. Na Facebooku zawsze pojawia się mnóstwo postów od znajomych, którzy próbują przypomnieć innym, co oznacza Dzień Pamięci, w ten sam sposób, w jaki ludzie próbują przypomnieć mi prawdziwe znaczenie Bożego Narodzenia. Memorial Day to dzień pamięci o weteranach i żołnierzach amerykańskich sił zbrojnych, którzy zginęli podczas służby. Dziś, jako osoba trzeźwa, wiem, co oznacza większość świąt. Jednak Dzień Pamięci rozmył się i, jak sądzę, stracił swoje prawdziwe znaczenie, a to mnie bardzo smuci.

Jako zdrowiejący alkoholik, w pewnym momencie wykorzystałem święto, które ma na celu upamiętnienie poległych weteranów, aby nie pamiętać o niczym. Świętowałem nadmiar i zatracałem się w sobie, a nie w jakiejkolwiek pamięci czy poczuciu dumy narodowej.

Dziś ostrożnie podchodzę do świątecznych spotkań. W swoim czasie było to dla mnie wymówką i wyzwalaczem, a dziś mam kilka alternatywnych rzeczy, które robię, zamiast marnować się na całodziennych imprezach. Oto kilka wskazówek i trików, których nauczyłem się przez te lata:

Pamiętaj o prawdziwym znaczeniu

Oddaj cześć tym, którzy złożyli najwyższą ofiarę za nasz kraj. To, że może się wydawać, że inni ludzie bawią się przez cały dzień, nie oznacza, że świętują prawdziwe znaczenie tego święta. W Dniu Pamięci podziękuj komuś ze służby, poświęć chwilę na medytację i zastanowienie się nad wolnością, którą dali nam polegli weterani i siły zbrojne USA.

Zaplanuj dzień

Jeśli planujesz wyjście na imprezę, zaplanuj spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, którzy wspierają Twój powrót do zdrowia, miej strategię wyjścia, jeśli uczestniczysz w imprezie BBQ, na której może być picie i inne używki. Opracuj strategię wyjścia. Jedź własnym samochodem lub weź ze sobą trzeźwe wsparcie.

Stwórz nowe tradycje

Stwórz nowe tradycje zamiast tych, które wiązały się z piciem. Weź udział w ceremonii, paradzie lub uroczystości. Bądź kreatywny i spraw, by ten dzień był niezapomniany w gronie przyjaciół i bliskich. Pozostań w chwili obecnej. Bądź sobą w chwili obecnej. Ciesz się i świętuj dar wolności i trzeźwości.

Wolontariat

Poświęć swój czas na cele charytatywne. Zrób coś dla swojej społeczności i poczuj się jeszcze lepiej w środku. Przecież o to właśnie chodzi w trzeźwości, prawda? Jeśli masz okazję, dlaczego nie wpadniesz do szpitala dla weteranów?

Priorytetem jest powrót do zdrowia

To, że jest lato, nie oznacza, że masz prawo odpuścić sobie zdrowienie. Bądź proaktywny w swoich wyborach i pamiętaj, że wakacje przychodzą i odchodzą, ale nawrót choroby pozostaje z tobą. Odwdzięczanie się w trzeźwym Dniu Pamięci to niesamowita podróż i jeśli tylko będziesz się jej trzymać dzień po dniu, na pewno się opłaci!