Jeśli chcesz odstawić picie, musisz zrobić to teraz!

18 lutego 2022

Nadal uważam mój pierwszy rok trzeźwości za jeden z najtrudniejszych okresów w moim życiu. Moje życie tak długo kręciło się wokół alkoholu, że było to dla mnie nie lada wyzwaniem, aby wyjść na prostą, odbudować się, stać się człowiekiem i być normalnym. Musiałem się wszystkiego nauczyć. To było wyczerpujące. Nienawidziłem tego! Ale prawda była taka, że gdybym dalej podążał tą ścieżką zniszczenia, moim następnym przystankiem byłaby śmierć. Cudem jest to, że nie poszedłem dalej i że mogłem zmienić swoją drogę. Ty też możesz zmienić swoją ścieżkę!

Ludzie często pytają mnie, jak przestać pić, i trudno odpowiedzieć na to pytanie - jest to zarówno łatwe, jak i bardzo skomplikowane. Ale najważniejsze jest to, że:

Jeśli chcesz odstawić picie​, musisz najpierw przestać pić!

I coraz trzeźwy nie powinno być łatwe. Jeśli rzucenie picia było łatwe, to nie byłoby to nazywane Zaburzenia Używania Alkoholu. A jeśli masz trudny czas z wczesnej trzeźwości niż powinieneś wiedzieć teraz, że jesteś najprawdopodobniej uzależniony. Niezdolność do życia bez picia alkoholu jest znakiem, że coś jest nie tak z twoim stosunkiem do niego.

Wielu z nas odstawia wtedy drinka i myśli, że wszystko w magiczny sposób po prostu się ułoży - ja tak właśnie myślałem! Ale w większości przypadków sprawy nie mają się od razu lepiej, ponieważ lat szkód wyrządzonych naszemu ciału i niezdrowego myślenia nie da się naprawić z dnia na dzień. To wymaga czasu, czasami znacznej ilości czasu. Dobra wiadomość jest taka, że możesz rzucić picie!

Na początku, wszystko co musisz zrobić, to martwić się o niepicie, bez obaw o swoją przeszłość lub oczekiwania na przyszłość. Wiem, że to może wydawać się trudne do zrobienia, ale uwierz mi, jeśli pozostaniesz trzeźwy, wszystko w końcu ułoży się w całość. Nie pozwól, aby strach przed nieznanym cię zablokował. Podjęcie pierwszego kroku może być dość trudne, ale to jest jak jazda na rowerze, wsiadasz, upadasz i próbujesz ponownie! Najważniejsze jest to, aby próbować dalej! Zachowaj wspomnienie ostatniego wypitego alkoholu w pobliżu, abyś pamiętał, dlaczego to robisz.

To wszystko będzie się wydawało nowe i przerażające. Pozornie normalne czynności, takie jak spanie i jedzenie, mogą być dość trudne. A ponieważ twoje ciało tak przyzwyczaiło się do regularnego spożywania alkoholu, może to być szok dla twojego systemu, a ty będziesz miał wiele różnych objawów odstawienia. Twoje uczucia mogą być bardzo niestabilne i wszystko w miejscu, od bycia zły, drażliwy i próbował nawet szczęśliwy lub nieco delirious.

Możesz również fizycznie czuć się okropnie. Jeśli masz poty lub wstrząsy, i są one trwałe i nie do opanowania, proszę szukać pomocy medycznej, jak wycofanie się z alkoholu w ciężkich przypadkach może spowodować śmierć. Nie martw się o znalezienie odwyku w tym czasie, twój lokalny szpital jest najprawdopodobniej wyposażony do radzenia sobie z odstawieniem alkoholu - daj im znać, że odtruwasz się od alkoholu. Byłem na detoksie kilka razy. Zazwyczaj dostajesz płyny dożylne, aby nawodnić organizm i leki, które pomogą ci z odstawieniem alkoholu. Niektóre szpitale mają spotkania i doradców, którzy mogą pomóc ci w następnym kroku na drodze do wyzdrowienia. Detoks trwa zazwyczaj 3-5 dni.

Znajdź innych!

Dobrym pomysłem jest posiadanie planu po wyjściu ze szpitala/detoksu. Utrzymanie trzeźwości w pierwszych dniach może być dość trudne! Szanse są takie, że fizycznie będziesz czuł się lepiej, ale twój umysł będzie wypełniony karpiami. Ten karp może doprowadzić cię z powrotem do picia, zaufaj mi, byłem tam! Kluczem jest posiadanie planu! Powinieneś zadzwonić do lokalnego odwyku, aby sprawdzić, czy są tam jakieś wolne miejsca. Jeśli nie, to przynajmniej będą w stanie dać Ci numery kontaktowe do innych odwyków w okolicy.

Istnieje również AA (Anonimowi Alkoholicy) i NA (Anonimowi Narkomani) i jest to BEZPŁATNE. Możesz być niechętny do udziału w spotkaniu, ale przynajmniej spróbuj! Nie musisz nic mówić, możesz po prostu siedzieć i słuchać. Dla mnie spotkania były kluczowe w pierwszych dniach; było to jedyne miejsce, w którym czułem się bezpiecznie przed piciem. Znalazłem też wielu wspierających ludzi, którzy chcieli pomóc mi pozostać trzeźwym! Zapoznaj się z obszerną listą miejsc wsparcia pod linkiem Znajdź wsparcie na górze tej strony.

Przede wszystkim, wytrzymaj, przejdź przez to!

Daj sobie szansę, bo jesteś tego wart i naprawdę będzie lepiej!!!