Przewodnik po znalezieniu pracy na odwyku

4 września 2022

Jeśli zaczynasz swoją podróż odzyskiwania na poważnie, uczenie się, jak objąć trzeźwy styl życia i budowanie nowego i zdrowego życia, które obraca się wokół odzysku staje się Twoim celem numer jeden. Podczas kluczowych wczesnych etapów odzyskiwania, konieczne jest, aby ustanowić ich niezależność i uzyskać silne poczucie zaufania do siebie, jak poruszać się często zdradliwe wody codziennego życia. Jednym z najważniejszych sposobów można uzyskać poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości w swojej trzeźwości jest poprzez znalezienie i utrzymanie zatrudnienia.

Podczas gdy znalezienie i utrzymanie sensownej pracy czyni cuda dla twojego portfela i poczucia niezależności i samowystarczalności, znalezienie zatrudnienia na odwyku może być frustrującym procesem.

Niepokój związany z poszukiwaniem pracy w trakcie powrotu do zdrowia

Próba znalezienia zatrudnienia w czasie odwyku może być długim i frustrującym procesem. Chociaż możesz czuć, że jesteś gotowy do ponownego wejścia na rynek pracy, istnieją blokady, które napotkasz podczas poszukiwania pracy. Możesz być sfrustrowany faktem, że musisz zacząć od nowa i być może będziesz musiał znaleźć zwykłą pracę, która będzie mniej płatna niż ta, którą zarabiałeś przed wyzdrowieniem. Możesz również czuć niepokój, próbując wyjaśnić potencjalnym pracodawcom luki, które są obecne w Twoim CV. Niezależnie od tego, co czujesz lub czego doświadczasz, ważne jest, abyś pamiętał, że pierwszy krok w odbudowaniu swojej historii zawodowej i kariery zaczyna się od małych kroków.

Od czego zacząć?

Łatwo jest być przytłoczonym, kiedy podejmuje się proces poszukiwania pracy, ale najpierw trzeba wiedzieć, od czego zacząć. Na szczęście, wiele programów leczenia narkomanii zapewnia coaching zatrudnienia i pomoc jako część ich życia i szkolenia umiejętności radzenia sobie. Z pomocą profesjonalisty dowiesz się, jakie zasoby możesz wykorzystać do znalezienia zatrudnienia i opanujesz podstawowe umiejętności, które zwiększą Twoje szanse na stanie się bardziej atrakcyjnym dla potencjalnych pracodawców. Umiejętności te mogą być dalej doskonalone, jak opuścić formalnego leczenia narkotyków i zapisać się w jakiejś formie opieki po lub trzeźwy program życia.

Znajdowanie zatrudnienia w odwyku: Rozmowa kwalifikacyjna

Kiedy szukasz swojej pierwszej pracy w odwyku, pierwsze wrażenie jest wszystkim - i rozmowa kwalifikacyjna staje się bardzo ważna. Podczas rozmowy z potencjalnym pracodawcą, możesz być niepewny, czy powinieneś wspomnieć, że jesteś uzależniony. Może to stanowić wyjątkowe wyzwanie, ponieważ ujawnienie takiej informacji może być bardzo chwalebne, ale pracodawcy mogą automatycznie uprzedzić się do ciebie z powodu twojej szczerości. Niezależnie od tego, o jaką pracę się ubiegasz, rynek pracy jest trudny i wysoce konkurencyjny, a przyznanie się do tego, że jesteś uzależniony od alkoholu może utrudnić poszukiwania pracy. Dodatkowo, jeśli pominiesz fakt, że jesteś uzależniony i otrzymasz ofertę pracy, pracodawca może wykorzystać tę informację przeciwko Tobie, jeśli się o tym dowie.

Mówienie potencjalnym pracodawcom o swojej przeszłości z używaniem narkotyków i uzależnieniem jest bardzo osobiste i to od Ciebie zależy, czy ujawnisz te informacje. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się ujawnić te informacje, czy nie, musisz wiedzieć, że większość powracających do zdrowia uzależnionych jest chroniona przez federalne prawa obywatelskie przed jakąkolwiek formą dyskryminacji, w tym dyskryminacji w zatrudnieniu. Przepisy takie jak Americans with Disabilities Act (ADA) i Workforce Investment Act chronią prawa osób niepełnosprawnych, które mogą obejmować osoby z przeszłymi problemami związanymi z nadużywaniem substancji. Jednak te prawa nie chronią tych, którzy obecnie nadużywają narkotyków i alkoholu.

Jakie zawody są idealne dla osób po wyleczeniu?

Dla wielu osób, które niedawno wyzdrowiały, znalezienie "właściwej" pracy jest trudnym procesem. Biorąc pod uwagę fakt, że obecny rynek pracy jest konkurencyjny i ponowne wejście do zawodu przed leczeniem narkotyków może nie być opcją ze względu na swoje przeszłe zachowanie uzależniające, znalezienie prostej i podstawowej pracy jest świetnym sposobem na powrót do siły roboczej. Choć może wydawać się poniżające lub "pod tobą", znalezienie zatrudnienia w obszarach, w których nie rozważałbyś jest ważne w tym, że nauczysz się ważnych lekcji pokory i odpowiedzialności podczas wprowadzania w życie i umiejętności radzenia sobie, które zostały nauczone podczas leczenia narkotyków.

Idealną" pracą może być wszystko. Niezależnie od tego, czy jest to obsługa stołów w lokalnej restauracji, zaopatrzenie półek w Walmart, praca w fabryce lub praca w restauracji fast food, praca, która jest prosta, kładzie nacisk na to, jak żyjesz swoim życiem. Praca tego typu podczas powrotu do zdrowia ma również tę zaletę, że pozwala Ci na jasne przemyślenie kolejnych kroków, dopóki nie zgromadzisz więcej czystego czasu. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że tego typu prace nie mają być stałymi karierami; są one przeznaczone dla tych, którzy dopiero rozpoczynają leczenie, aby stać się niezależnymi finansowo, odpowiedzialnymi i aby ponownie przyzwyczaić się do normalnej codziennej rutyny.

Teraz masz pracę: Jak ją utrzymać?

Kiedy znajdziesz zatrudnienie, masz większą świadomość, że utrzymanie pracy jest najwyższym priorytetem. Pierwszym i najważniejszym priorytetem jest praca nad swoim programem naprawczym. Jeśli jesteś zatrudniony tam, gdzie pracują znajomi, którzy nadal aktywnie używają narkotyków, musisz ich unikać za wszelką cenę. Jeśli jesteś w stanie znaleźć zatrudnienie, ważne jest, aby unikać tawern lub restauracji, które serwują alkohol. Jeśli jest to możliwe, należy również unikać szukania zatrudnienia w miejscach, w których znajduje się ono w pobliżu tych miejsc, w których kiedyś używaliście narkotyków i alkoholu.

Aby utrzymać nową pracę, przestrzeganie zdroworozsądkowych zasad jest często najlepszym sposobem na pozostanie zatrudnionym. Na przykład, chcesz utrzymać dobry rekord obecności i powinieneś przybyć na czas każdego dnia lub zmiany. Pozostawanie do późna, aby nadrobić nieobecności nie jest postrzegane jako dopuszczalne ze względu na fakt, że spóźnienie może spowodować opóźnienia w innych ludzi coraz ich pracy zakończone na czas. Jeśli jesteś dostępny, powinieneś zaoferować pracę w nadgodzinach, aby pokazać pracodawcy, że jesteś gotowy do ciężkiej pracy. Dodatkowo, powinieneś okazać entuzjazm i dumę z wykonywanej pracy.

Są rzeczy, których chcesz uniknąć, a które mogą zagrozić twojemu obecnemu zatrudnieniu. Oprócz spóźniania się, chcesz również unikać pracy na długie zmiany w ciągu dnia lub przyjmowania zbyt wielu godzin. Chociaż możesz być w stanie zarobić więcej pieniędzy, praca w długich godzinach lub branie zbyt wielu nadgodzin może oderwać cię od twojego powrotu do zdrowia i tych działań, które wspierają powrót do zdrowia. Najważniejszym aspektem utrzymania się na odwyku jest zachowanie równowagi, a to obejmuje zatrudnienie. Dodatkowo, należy unikać angażowania się w romantyczne związki ze współpracownikami.

Co zrobić, jeśli mam problemy ze znalezieniem pracy?

Jeśli masz problemy ze znalezieniem pracy po wyzdrowieniu, istnieją krajowe organizacje, które pomagają tym osobom w znalezieniu pracy. Na przykład, Departament Pracy USA oferuje One Stop Career Center, gdzie osoby będące na odwyku mogą skontaktować się z dostępnym centrum kariery w swojej okolicy. Dodatkowo, istnieje organizacja non-profit o nazwie America in Recovery, która połączy pracodawców, którzy szukają pracowników i chcą zatrudnić tych w odzysku do potencjalnych pracowników. Możesz również porozmawiać z personelem w lokalnym centrum leczenia lub grupy wsparcia rówieśników, aby zobaczyć, czy jakiekolwiek lokalne programy pracy są dostępne w Twojej okolicy.

Jeśli nie możesz znaleźć pracy, możesz również przyjrzeć się wykonywaniu pracy wolontariusza, aby zdobyć cenne doświadczenie zawodowe i umiejętności. Możesz również zapisać się do agencji pracy tymczasowej lub ewentualnie pracować w firmie na zasadzie stażu, jeśli pozwalają na to stażyści. Dodatkowo, możesz otrzymać dodatkową edukację i szkolenie zawodowe zapisując się do lokalnego programu szkolenia zawodowego.