Raper DMX prawie umiera z powodu przedawkowania narkotyków - policjanci ratują go za pomocą Narcan

31 sierpnia 2022

Jeden z najbardziej ikonicznych raperów rapu omal nie zmarł w poniedziałek wieczorem z powodu ewidentnego przedawkowania narkotyków.

DMX podobno zasłabł na parkingu hotelu w Westchester.

Policja informuje, że w poniedziałek o godzinie 18:20 45-letni raper zasłabł obok białego BMW z 2016 roku przed hotelem Ramada Inn. DMX przebywał w swoim rodzinnym mieście Yonkers.

Porucznik Patrick McCormack z Departamentu Policji w Yonkers informuje, że funkcjonariusze eskortowali mężczyznę do Saint Joseph's Medical Center, podczas gdy w karetce podawali uciski klatki piersiowej i tlen.

Kiedy policja przybyła na miejsce, DMX nie miał pulsu. Policjanci przeprowadzili resuscytację, ale nie byli w stanie go reanimować.

Niesamowite, medyk wstrzyknął mu Narcan, który jest antyopioidem używanym do odwrócenia skutków przedawkowania heroiny.

Po uderzeniu Narcanu, DMX (którego prawdziwe nazwisko brzmi Earl Simmons) stał się półprzytomny, w którym to momencie został zabrany do szpitala.

"Policjanci wykonali świetną robotę. Uratowali [mu] życie, bez dwóch zdań" - powiedział por. Patrick McCormack z policji w Yonkers.

Przyjaciel rapera powiedział policjantom, że DMX przed zemdleniem zażył sproszkowany narkotyk.

Również Abraham Chekottu, urzędnik z Ramady powiedział "Widziałem jak wychodził z hotelu. Wyglądał dobrze. Następnie, kilka minut później, przyjechał samochód policyjny. Była też karetka. W ciągu krótkiego czasu, odjechał w karetce".

Najwyraźniej DMX ma szczęście, że żyje...

Smutna historia nadużywania narkotyków

Wielu w społeczności hip-hopowej uważa DMXa za jednego z największych raperów, jacy kiedykolwiek żyli. Jednak jego historia posiadania narkotyków i problemy z prawem nękają jego karierę od samego początku.

DMX był stosunkowo otwarty na temat swoich problemów z uzależnieniem, nawet podzielił się częścią swojego bólu w jednym ze swoich najbardziej kultowych utworów "Slippin". Jak na ironię, teledysk przedstawia DMX jadącego na tyłach karetki, bliskiego śmierci.

Zobaczcie wideo poniżej.

Jak zawsze, nie życzymy nic innego, jak tylko tego, co najlepsze dla DMX i jego rodziny. Mamy nadzieję i modlimy się, że odnajdzie spokój i trzeźwość, i że może nadal tworzyć muzykę dla świata, aby cieszyć się.