Zastosowanie akupunktury w leczeniu uzależnień

4 września 2022

Ludzie, którzy szukają pomocy dla nadużywania substancji mają wiele opcji do rozważenia przy wyborze programu leczenia narkotyków. Oprócz wypróbowanych i prawdziwych metod doradztwa i terapii, coraz większa liczba ośrodków leczenia narkomanii w całym kraju są włączenie alternatywnych lub holistyczne metody leczenia do swoich programów.

Jednym z przykładów alternatywnej terapii, która jest wykorzystywana jest akupunktura. Opierając się na starożytnej medycyny chińskiej, stosowanie akupunktury w leczeniu uzależnień okazuje się być doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych usług terapeutycznych może pomóc klientom rozwiązać wiele różnych problemów związanych z nadużywaniem substancji, takich jak alkohol, kokaina, psychodelików. Dodatkowo, akupunktura jest również stosowany jako naturalna alternatywa dla leczenia metadonem.

Co to jest akupunktura?

Akupunktura jest głównym składnikiem reżimu opieki zdrowotnej, który pochodzi z Chin i może być śledzony z powrotem co najmniej 2500 lat. Akupunktura opiera się na założeniu, że nasze ciało ma wzory przepływu energii, które są nazywane Qi, które są niezbędne dla ogólnego zdrowia i witalności. Choroby, takie jak uzależnienie, uważa się za zakłócające ten normalny przepływ energii i uważa się, że praktyka akupunktury może pomóc przywrócić właściwą równowagę energetyczną. Odbywa się to za pomocą cienkich sterylnych igieł do nakłuwania skóry i tkanek kluczowych obszarów ciała, w tym grzbietu dłoni, wewnętrznej strony nadgarstka i podstawy czaszki.

W przypadku stosowania w leczeniu uzależnień, akupunkturzyści będą traktować kilka kluczowych punktów znajdujących się na zewnętrznej stronie ucha. Krótkie, cienkie igły są wprowadzane w trzech do pięciu punktów w tej lokalizacji, a pacjenci mogą siedzieć lub leżeć podczas leczenia. Uważa się, że leczenie tych kluczowych punktów na zewnątrz ucha pomóc wzmocnić funkcjonowanie wątroby, nerek i płuc, które są organy, które mają wielkie obowiązki w eliminacji toksyn i odpadów z organizmu.

Jak stosowanie akupunktury w leczeniu uzależnień pomaga ludziom przezwyciężyć nadużywanie substancji

Dla tych, którzy dążą do holistycznego leczenia uzależnień, akupunktura może przynieść korzyści uzależnionym na wiele sposobów. Po pierwsze, jest uważana za formę niewerbalnej interwencji, która może pomóc uspokoić opornych pacjentów. Po drugie, stosowanie akupunktury może pomóc złagodzić niepokój i pobudzenie i produkować mediacji-jak wewnętrzny spokój i spokój. Dodatkowo, akupunktura pomaga organizmowi uwolnić endorfiny w układzie nerwowym, które są naturalnymi środkami przeciwbólowymi organizmu, co może pomóc zminimalizować objawy odstawienia i pomóc uzależnionym zarządzać chronicznym bólem.

Akupunktura jest głównym elementem holistycznego leczenia uzależnień i może być stosowana w połączeniu z innymi holistycznymi metodami, takimi jak aromaterapia, w której eteryczne olejki roślinne są wdychane lub stosowane na skórę, aby pomóc promować relaks umysłu i ciała. Akupunktura może być również stosowany z chińskich terapii ziołowych i innych zabiegów homeopatycznych, które są nietoksyczne i pomóc organizmowi skutecznie radzić sobie ze stresem i chorobą. Inne naturalne metody leczenia, które akupunktura może uzupełniać to biofeedback, terapia sztuką, hipnoza i ćwiczenia umysł/ciało, takie jak joga i medytacja.

Cechy, które musi posiadać akupunkturzysta

Jeśli chodzi o stosowanie akupunktury w leczeniu uzależnień, można mieć pewność, że akupunkturzysta, który jest licencjonowanym i doświadczonym praktykiem. Chociaż jest to dane, istnieją cechy, które muszą posiadać przed zobowiązaniem się do programu i obejmują następujące:

Oni naprawdę słuchać do swoich potrzeb

Najlepsze akupunkturzyści traktować każdego pacjenta jako jednostki i będzie brać pod uwagę ich unikalne potrzeby i nie musi przestrzegać zaprogramowanej metody umieszczania igieł. Najlepsze akupunkturzyści używać akupunktury jako narzędzie uzupełniające w ramach kompleksowego systemu medycznego. Wymaga to od akupunkturzysty szerokiej wiedzy i umiejętności klinicznych. Dodatkowo, akupunkturzysta powinien mieć również troskliwe serce i mieć zdolność do tworzenia relacji z tobą, który jest oparty na pełnym zaufaniu.

Są one w stanie komunikować się z tobą w skuteczny sposób

Podobnie jak w każdej placówce medycznej leczenia, akupunkturzysta musi mieć dobre wyczucie "bedside manner" i jest w stanie w pełni słuchać swoich obaw i jest w stanie powiedzieć, jak zabiegi akupunktury będzie korzystać jako część ogólnego planu leczenia uzależnień. Dodatkowo, akupunkturzysta powie Ci o wszelkich dyskomfortach, które możesz odczuwać podczas procedur i dać Ci realistyczną linię czasu, jak długo zabiegi będą trwać.

Wykorzystuje tradycyjne i alternatywne metody terapii

Akupunkturzysta, który pracuje w leczeniu uzależnień rozumie zarówno zachodnich i alternatywnych metod terapii, a oni są w stanie włączyć obie szkoły uzdrawiania więc pacjenci mogą uzyskać największe korzyści.

Akupunkturzysta będzie pracował z tobą

Zabiegi akupunktury mogą być niezwykle korzystne jako część ogólnego planu odzyskiwania, ale ostatecznym rezultatem jest pomoc w osiągnięciu ogólnego dobrego stanu zdrowia. Aby uzyskać pełne korzyści z zabiegów akupunktury, akupunkturzysta wzmacnia, że musisz znaleźć sposoby, aby przejąć kontrolę nad swoim życiem i przyjąć zdrowy styl życia. Dobry akupunkturzysta będzie pracować z tobą, aby osiągnąć ten cel, aby wzmocnić pacjenta do uzdrowienia.

Wielki akupunkturzysta będzie zachęcać do odgrywania aktywnej roli w procesie leczenia. Będą one dostarczyć sugestie, w jaki sposób można zoptymalizować swoje zdrowie w między sesjami. Czy jest to uczenie się znaczenia właściwej diety i ćwiczeń, angażowanie się w uważnej praktyki medytacji lub innych form samoopieki, akupunkturzysta, który pracuje w ramach leczenia narkotyków ustawienie upoważni cię do dokonania niezbędnych zmian, które trzeba osiągnąć optymalne zdrowie po leczeniu narkotyków.