Rzucanie picia: Od czego zacząć - część 1

15 stycznia 2022

Właśnie teraz możesz rozpocząć podróż do nowego-odnalezionego życia w trzeźwości! Jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć i zakończyć ciągły nieszczęśliwy cykl Alcohol Use Disorder, trafiłeś we właściwe miejsce!

Witaj!

Byłem w dół tej podróży siebie i jestem niezmiernie wdzięczny za każdy dzień, że nie biorę drinka. Uzyskanie trzeźwości jest cudownie satysfakcjonującym, aczkolwiek dość trudnym procesem. Pierwsze kroki są zawsze najtrudniejsze, ale wszystko, co musisz zrobić, to postawić jedną stopę przed drugą. Jeśli wybierzesz tę podróż, zyskasz siłę, wiedzę i wolność, jakiej nigdy nie doświadczyłeś.

Chciałabym podzielić się z Tobą kilkoma rzeczami, które mogą pomóc Ci zacząć! Niezależnie od swoich przekonań na temat charakteru Alcohol Use Disorder są w tym momencie, wszyscy wiemy, że istnieje ogromna ilość piętna związanego z nim. Więc chciałbym podzielić się z wami, co społeczność medyczna definicja alkoholizmu jest, jak to zostało stwierdzone w tym 1992, Fragment artykułu w Journal of the American Medical Association (JAMA) zatytułowany, Definicja alkoholizmu:

Dlatego komitet zgodził się zdefiniować alkoholizm jako pierwotną, przewlekłą chorobę z czynnikami genetycznymi, psychospołecznymi i środowiskowymi wpływającymi na jej rozwój i przejawy. Choroba ta jest często postępująca i śmiertelna. Charakteryzuje się upośledzeniem kontroli nad piciem, zaabsorbowaniem alkoholem, używaniem alkoholu pomimo niekorzystnych konsekwencji oraz zniekształceniami myślenia, w szczególności zaprzeczaniem. Każdy z tych objawów może mieć charakter ciągły lub okresowy. 

Ważna uwaga:

Zanim zaczniesz, jeśli piłeś duże ilości alkoholu przez długi czas, zaleca się, aby zobaczyć się z lekarzem, lub sprawdzić w centrum detoksykacji, lub w lokalnym szpitalu. Nie należy próbować nagle przestać pić - odstawienie alkoholu może zagrażać życiu. Jeśli zaczniesz doświadczać poważnych objawów odstawienia (ataki paniki, szybkie bicie serca, silny niepokój, wstrząsy), powinieneś natychmiast szukać pomocy medycznej. Stan ten może potencjalnie pogorszyć się do delirium tremens (DT's), które mogą być śmiertelne, jeśli pozostawione bez leczenia. Ref: Delirium Tremens (DTs)

Teraz, gdy jesteś już gotowy, poniższe wskazówki pomogą Ci rozpocząć drogę do wyzdrowienia:

GET READY

Jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć tę podróż, bardzo polecam pozbycie się alkoholu, który może być jeszcze w twoim domu. Polecam nawet pozbycie się otwieraczy do wina, otwieraczy do butelek i wszystkich związanych z alkoholem szklanych naczyń oraz mieszadeł do drinków. Pomoże Ci to, kiedy pojawi się impuls do picia, ponieważ będzie to nieco trudniejsze - trudno jest otworzyć butelkę wina bez korkociągu, a to może dać Ci wystarczająco dużo czasu, aby zmienić zdanie na temat picia.

POCZĄTEK

Bądź świadomy, że pierwsze kilka dni będzie trudne. Twoje neurony, które przez jakiś czas były zamrożone przez alkohol, a teraz są zajęte aktywnością, co oznacza, że funkcje Twojego ciała próbują przyzwyczaić się do normalnego poziomu aktywności. Odpoczynek i sen będą prawdopodobnie trudne do złapania przez kilka dni, ponieważ twoje ciało się dostosowuje. W międzyczasie twój mózg będzie ci mówił kłamstwa: "To nie jest takie złe", "Mogę po prostu umiarkowanie lepiej", "Tak naprawdę nie piję tak dużo", "Poczuję się lepiej, jeśli się napiję". Nazwij to KŁAMSTWEM i idź oglądać jakąś późnonocną telewizję, aż przejdzie! Bądź zajęty, aby uniknąć błądzących myśli!

STWÓRZ NOWĄ RUTYNĘ

Podobnie jak w przypadku innych zmian w życiu, nowe rutyny często muszą być ustanowione. Może się okazać, że jest to kluczowa część wczesnego powrotu do nałogu. Jeśli Twoja rutyna obejmowała konkretne pory picia, np. godzinę 17, być może będziesz musiał znaleźć coś nowego, aby wypełnić ten czas. Jeśli zawsze wychodziłeś z domu w piątkowe wieczory, być może będziesz musiał znaleźć nowy sposób na świętowanie końca tygodnia. Wiele pomocnych pomysłów na znalezienie nowych zajęć można znaleźć pod linkiem Friday Nights Pep-Talk w tym wieku.

ZNAJDŹ WSPARCIE

To może być najtrudniejsza część twojej drogi do wyzdrowienia. Czy ci się to podoba czy nie, niewielu ludzi osiąga trzeźwość w pojedynkę, a jeszcze mniej utrzymuje ją w pojedynkę. Nie czuj się nieadekwatnie prosząc o pomoc! Dołączenie do sieci wsparcia, takich jak Anonimowi Alkoholicy, SMART Recovery lub Soberistas, a nawet powiedzenie rodzinie i przyjaciołom, z czym masz do czynienia, może być korzystne dla procesu zdrowienia. Można również założyć bloga i połączyć się z społeczności odzysku. Istnieje wiele wsparcia online.