Nie pozwól swojemu wewnętrznemu krytykowi wygrać!

16 lutego 2022

Czy kiedykolwiek zwracałeś uwagę na swój wewnętrzny głos? Czy zdarza Ci się negować własne możliwości, minimalizować swoje sukcesy, myśleć, że czegoś nie potrafisz, zanim jeszcze spróbujesz, nawet jeśli jest to coś, czego bardzo pragniesz? Ja tak!!!

Często negatywna mowa o sobie, czyli "wewnętrzny krytyk", może brzmieć podobnie do krytycznego rodzica lub osądzającej osoby z Twojej przeszłości. To myślenie może podążać ścieżką zniekształceń, takich jak katastrofizowanie, obwinianie i użalanie się nad sobą. Zasadniczo, negatywna mowa własna to każdy wewnętrzny dialog, który prowadzisz z samym sobą, a który może ograniczać twoją zdolność do wiary w siebie i swoje możliwości oraz do osiągnięcia swojego potencjału.

Jest to każda myśl, która umniejsza ciebie i twoją zdolność do wprowadzania pozytywnych zmian w twoim życiu lub twoją pewność siebie w twojej zdolności do tego. Jak na przykład mówienie: Nie mogę tego zrobić, Jestem zbyt głupi, żeby to osiągnąć, Jestem zbyt stary, żeby tego spróbować itd. Ponieważ mówimy te rzeczy do siebie bez anyone jest sprawnie zatrzymywać my, negatywna mowa własna może być bardzo szkodliwa!

Ale NIE musisz mówić do siebie w ten sposób!

Moim ulubionym sposobem na zmianę negatywnego obrazu siebie jest zadanie sobie pytania, czy kiedykolwiek powiedziałabym coś takiego mojej najlepszej przyjaciółce i jak by to wpłynęło na jej samopoczucie? I zaufaj mi, niektóre z tych gówien, które mówię do siebie, nigdy, przenigdy nie powiedziałabym nikomu, a zwłaszcza najlepszej przyjaciółce! HELL NO!!! Wtedy myślę o rzeczach, które powiedziałbym mojemu najlepszemu przyjacielowi w danej sytuacji. Jest to świetny sposób, aby zmienić swój self-talk w ogóle - po tym wszystkim, nie powinniśmy być naszymi najlepszymi przyjaciółmi?

Kiedyś czytałam codzienną refleksję z The Language of Letting Go i natknęłam się na ten mały klejnot! Mam nadzieję, że spodoba Wam się tak samo jak mnie, bo serio, czas przestać się czepiać!

Czas skończyć z tym nonsensem biegania wokół siebie i czepiania się.

Być może przeszliśmy przez dużą część naszego życia, przepraszając za siebie bezpośrednio lub pośrednio - czując się mniej wartościowi niż inni, wierząc, że wiedzą lepiej niż my, i wierząc, że w jakiś sposób inni mają być tutaj, a my nie.

Mamy prawo tu być.

Mamy prawo do bycia sobą. Jesteśmy tutaj. Istnieje cel, powód i zamiar dla naszego życia. Nie musimy przepraszać za bycie tutaj lub bycie tym, kim jesteśmy.

Jesteśmy wystarczająco dobrzy i zasługujemy na to.

Inni nie mają naszej magii. My mamy naszą magię. Jest ona w nas.

Nie ma znaczenia, co zrobiliśmy w naszej przeszłości. Wszyscy mamy przeszłość, utkaną z błędów, sukcesów i uczących się doświadczeń. Mamy prawo do naszej przeszłości. Jest ona nasza. To ona nas ukształtowała i uformowała. W miarę postępów w tej podróży zobaczymy, jak każde z naszych doświadczeń zostanie obrócone i wykorzystane ku dobremu.

Spędziliśmy już zbyt wiele czasu wstydząc się, przepraszając i wątpiąc w piękno nas samych. Skończ z tym. Pozwólcie temu odejść. Jest to niepotrzebny ciężar. Inni mają swoje prawa, ale my też. Nie jesteśmy ani mniej, ani więcej niż. Jesteśmy równi. Jesteśmy tym, kim jesteśmy. To jest to, kim zostaliśmy stworzeni i przeznaczeni, aby być.

To, moi przyjaciele, jest wspaniały dar.