Sia świętuje 8 lat trzeźwości

19 marca 2022

W zeszłym tygodniu Sia ujawniła, że świętowała osiem lat trzeźwości. W poniedziałek wieczorem uczciła to osiągnięcie prostym, ale mocnym tweetem skierowanym do wszystkich swoich zwolenników - szczególnie do tych, którzy idą w jej ślady.

"Osiem lat trzeźwości dzisiaj. Kocham Was, nie przestawajcie. Możesz to zrobić" - napisała piosenkarka na Twitterze i Instagramie. Fani piosenkarki odpowiedzieli jej wyrazami miłości i wsparcia.

"Zawsze piłam, ale nie wiedziałam, że jestem alkoholiczką"

Prywatnie gwiazda popu otwarcie opowiadała o swojej walce z uzależnieniem od substancji, którą zaostrzył jej wzrost do sławy w 2005 roku.

W wywiadzie dla Billboard w 2013 roku, wcześniej otworzyła się na temat swojej historii z uzależnieniem i jak uzależniła się od Vicodinu i Oxycodonu.

"Wszystko, co chciałam robić, to pisać dla gwiazd popu" - dzieliła się. "Z tego czy innego powodu nigdy mi się to nie udawało. Potem poważnie uzależniłam się od Vicodinu i Oxycodonu. Zawsze piłam, ale nie wiedziałam, że jestem alkoholiczką. Byłem naprawdę nieszczęśliwy jako artysta i coraz bardziej chorowałem".

W innym wywiadzie dla Nightline w 2014 roku, Sia wyznała, że jej życie zaczęło wymykać się spod kontroli w 2005 roku.

"Miałam wtedy ogromną depresję, to był jeden z moich najniższych punktów" - powiedziała 40-latka. "Nie sądzę, żebym kiedykolwiek przestała pić, gdyby nie to, że uzależniłam się od Xanaxu i OxyContinu. Nie sądzę, żebym brała je dłużej niż 10 miesięcy, zanim sięgnęłam dna". W 2010 roku rozpoczęła program 10 kroków.

Otwarcie się na temat Under The Wig

Zdobywająca szczyty list przebojów piosenka Sia, "Chandelier", również w mroczny sposób nawiązuje do alkoholizmu. "Napisałam tę piosenkę, ponieważ w popie jest tak wiele hymnów imprezowiczek. Pomyślałam, że interesujące byłoby inne podejście do tego tematu" - powiedziała w wywiadzie dla NPR w 2015 roku. "Z jakiegoś powodu... nie chciałam tego zdradzać".

Ostatnio piosenkarka "Cheap Thrills" rozmawiała z Jamesem Cordenem o tym, że jej niesławny perukarski wygląd jest tak samo związany z jej trzeźwością, jak i z zabawą w dobrą tajemnicę.

"Byłam alkoholiczką i narkomanką, wytrzeźwiałam i zdecydowałam, że nie chcę już być artystką, bo zaczęłam być trochę sławna" - powiedziała. "To było w jakiś sposób destabilizujące. Pomyślałam więc, czego w tej chwili nie ma w muzyce pop? I to była tajemnica". Zobaczcie wideo poniżej.

Sia nie jest jedyną gwiazdą, która otwarcie mówi o swoich zmaganiach z trzeźwością. Gwiazdy takie jak Dax Shepard niedawno świętowały 14 lat trzeźwości, Eminemowi właśnie minęło 10 lat, a Ben Affleck obecnie szuka sposobu na leczenie swojego alkoholizmu.